SDR

Môj jednoduchý SDR z 74HC4052 Funguje uspokojivo ale nieje to žiadne terno. Preto som sa rozhodol ze si kúpim profesionálnejšie riešenie. Väčšinou som našiel len drahé riešenia. Do ktorých som nechcel isť z dôvodu pochybnej využiteľnosti. A keďže obľúbený softrock40 a jeho verzie nebol k zohnaniu vybral som si Soft66 konkrétne verziu Soft66lite od JA7TDO. Aktuálne je tento kit v tretej verzii a dodáva sa z osadenými SMD súčiastkami. Moja prvá stavebnica bola druhej generácie a mala osadený len predzosilňovač. Stavba je jednoduchá ale konfigurácia vyžaduje dobre čítať. Oscilátor a obvody generovania impulzov pre spínaný zmiešavač majú niekoľko možností konfigurácie.

Trošku zlé meno mu urobil OK1UNL. Ale ak skúšal rozchodiť SDR v tom stave ako je na fotke, tak po prečítaní dokumentácie iste uhádnete kde je chyba. Mne fungovalo SDR až na druhé zapojenie. zabudol som osadit jumper ktorým sa vybera medzy výstupom z oscilátora alebo PLL.

To to SDR používa  Švédski WebSDR server prevádzkovaný SK4KO. ktorý môžete vyskúšať tu.

Osobne som nahradil kryštál v zapojený DDS generátorom z AD9833. Ktorý riadi AT Tiny2313. Okrem toho je MCU použitý aj na riadenie selektora filtrov. Donedávna som používal toto DDS len ako náhradu za kryštál ale aktuálne mám FW ktorý dovolí ovládať DDS a filtre aj cez PC pomocou sériového portu.

Fotka novej verzie Soft66lite. Osadená SMD kondenzátormi.

Nova verzia Soft66Lite SMD kondenzatory

Staršia verzia v novej krabičke. V pôvodnej bol problém z rušením.

nova krabicka bez problemou z rusenim

Test nového osadenia:

 

Print Friendly, PDF & Email